• Nowy
Cztery Szpaki, Delikatne mydło MIŚ z lanoliną, idealne dla dzieci, 110g

Cztery Szpaki, Delikatne mydło MIŚ z lanoliną, idealne dla dzieci, 110g

22,98 zł
Brutto (Wysyłka w 24h)

Naturalne, ręcznie robione mydło Miś z lanoliną które można używać do pielęgnacji skóry już od 1. dnia życia. Jest to kolejny bestseller z manufaktury Mydlarnia Cztery Szpaki. Mydło charakteryzuje się minimalistycznym, w pełni przemyślanym składem, dzięki czemu jest bezpieczne w stosowaniu u najmłodszych. Wszystkie mydła z Mydlarni Cztery Szpaki wytwarzane są ręcznie metodą na zimno. Nie używamy maszyn i skomplikowanych algorytmów – cały proces to czyste rzemiosło. Każda kostka jest dzięki temu inna i nie zawsze wygląda tak, jak ta na zdjęciu.

  Bezpieczne zakupy

Znane i sprawdzone metody płatności

  Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 199zł

  Zasady zwrotu

14 dni na zwrot

Miś to zdecydowanie najdelikatniejsza kostka w ofercie manufaktury Czterech Szpaków - nie zwiera żadnych olejków eterycznych ani barwników, dzięki czemu jest mydłem wyjątkowo prostym, łagodnym i szlachetnym. Minimalistyczny, klasyczny skład sprawia, że może go używać cała rodzina - zarówno dorośli, jak i dzieci już od pierwszego dnia życia. Warto zwrócić uwagę, że składzie tej kostki znajduje się między innymi lanolina (czyli surowiec pozyskiwany z owczej wełny), która nadaje skórze miękkość i zapobiega nadmiernej utracie wody z naskórka. 

Lanolina od niepamiętnych czasów znajduje zastosowanie w medycynie jako surowiec używany w maściach i kremach – głównie ze względu na swoje właściwości oczyszczające, wygładzające i natłuszczające. Lanolina tworzy na powierzchni naskórka delikatny film, który zmniejsza odparowywanie wody.

Kolejnym skarbem użytym do wytworzenia mydła Miś jest masło kakaowe, które – dzięki wysokiej zawartości substancji aktywnych (np. sitosteroli) – spowalnia proces starzenia skóry. Obecne w maśle kakaowym potas, magnez, wapno, żelazo oraz kwas oleinowy pozytywnie wpływają na regenerację naskórka.

Miś ma delikatną, acz całkiem gęstą, przyjemną pianę. Pachnie… neutralnie, lekko, czysto. Dokładnie tak, jak powinien pachnieć dobry naturalny kosmetyk.

DZIAŁANIE:


Olej kokosowy: pomaga utrzymać optymalny stopień nawilżenia skóry, wzmacnia jej elastyczność i poprawia jędrność.

Masło shea: tworzy naturalną barierę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i wspomaga regenerację skóry.

Oliwa z oliwek: sprawia, że skóra staje się miękka, jędrna i gładka oraz pomaga podtrzymać optymalny stopień nawilżenia.

Olej rycynowy: ma działanie zmiękczające i uelastyczniające skórę. Działa stabilizująco na pianę.

Lanolina: działa zmiękczająco, wygładzająco, natłuszczająco i ochronnie, zapobiegając nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka.

SPOSÓB UŻYCIA:


Włóż kostkę pod strumień wody, namydl kilka razy w dłoniach, żeby uzyskać pianę i oczyść nią skórę całego ciała. Możesz też użyć kostki bezpośrednio na skórę - wtedy skorzystasz z jej właściwości peelingujących.

SKŁAD:


Zmydlone: masło shea, olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej rycynowy, lanolina.

RECYKLING:


Kartonik rozłóż i umieść w koszu z napisem “Papier” lub pojemniku na odpady biodegradowalne.

SLE7276

Opis

Waga
110g
Opakowanie
owijka z ekopapieru
Zapach
neutralnie, lekko, czysto