Dlaczego warto stosować naturalne mydła? Zalety i rodzaje mydeł organicznych

Dlaczego warto stosować naturalne mydła? Zalety i rodzaje mydeł organicznych

Istnieje wiele różnych mydeł: mydło antybakteryjne, mydło złuszczające, mydło ręcznie robione i wszystko pomiędzy. Ale jest jeden wyraźny zwycięzca, który wyróżnia się z tłumu - mydło naturalne. Naturalne kostki mydła mają wyraźną przewagę nad innymi rodzajami mydła, które przynoszą korzyści zarówno Twojemu zdrowiu, jak i środowisku. Oto 5 powodów, dla których powinieneś zacząć stosować mydła naturalne:

1. Naturalne mydło nie zawiera żadnych ostrych substancji chemicznych, które mogą wysuszyć lub podrażnić Twoją skórę.

mydło ekologiczne

W rzeczywistości, ręcznie robione naturalne mydło jest często wypełnione odżywczymi składnikami, takimi jak masło shea i witamina E, które faktycznie przynoszą korzyści Twojej skórze!

Czy wiesz, jakie składniki znajdują się w zwykłych mydłach? Oto tylko kilka z nich:

- Sodium lauryl sulfate (SLS): Środek pieniący, który może powodować podrażnienia skóry.

- Triclosan: Środek antybakteryjny, który został powiązany z rakiem.

- Parabeny: Konserwanty, które mogą prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia hormonalne. 

Nie, dziękuję. Zostaniemy przy mydle naturalnym.

2. Uzyskaj najbogatszą, najbardziej kremową pianę dzięki naturalnemu mydłu.

naturalna piana

Naturalne mydło, a w szczególności naturalne kule do kąpielizapewnia piękne mydliny bez żadnych ostrych chemikaliów. Dzieje się tak, ponieważ naturalne mydła w kostkach są wykonane z czystych olejków eterycznych, takich jak olejek z drzewa herbacianego lub olejek rycynowy, które tworzą znacznie bardziej kremową pianę niż syntetyczne detergenty.

Olejki eteryczne są również bardziej zmiękczające niż oleje syntetyczne. Oznacza to, że naturalne mydła tworzą na skórze bardziej kondycjonujący film, co z kolei skutkuje bogatszą pianą. Krótko mówiąc, naturalne mydło nie tylko oczyszcza równie skutecznie jak zwykłe mydło, ale także pozostawia skórę bardziej miękką i gładką.

3. Okazuje się, że te ostre chemikalia mogą naprawdę zrobić wiele na twojej skórze.

gładka skóra rąk

Pamiętasz te wszystkie chemikalia, o których wspomnieliśmy wcześniej? Okazuje się, że mogą one wpływać na skórę - też na gorsze.

Syntetyczne składniki znajdujące się w twoim standardowym mydle mogą faktycznie powodować podrażnienia skóry, suchość i stany zapalne. Zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę lub skórę suchą, takie mydła mogą naprawdę wywołać spustoszenie w Twojej skórze. Z drugiej strony, mydła naturalne są łagodne i koją skórę. Dzieje się tak dlatego, że mydło naturalne zawiera glicerynę, która jest naturalnym humektantem. Gliceryna pomaga pobierać wilgoć z powietrza i zamykać ją w skórze, więc jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry.

Jeśli więc szukasz mydła, które jest delikatne i nie pozostawia skóry suchej i napiętej, wybierz mydło naturalne.

4. Naturalne mydło jest dobre dla Ciebie i planety.

naturalne składniki

Naturalne mydło jest lepsze dla środowiska z wielu powodów.

Po pierwsze, są one wykonane z naturalnych składników, które ulegają biodegradacji i nie są toksyczne, co czyni je znacznie bezpieczniejszymi dla środowiska. (Większość zwykłych mydeł zawiera syntetyczne substancje zapachowe i barwniki, które mogą zanieczyszczać drogi wodne i szkodzić dzikim zwierzętom).

Po drugie, naturalne mydło jest zazwyczaj wolne od okrucieństwa i wegańskie, co oznacza, że nie było testowane na żadnych zwierzętach. 

Wreszcie, naturalne mydło zazwyczaj dostarczane jest w opakowaniach nadających się do recyklingu, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów. Dodatkowo, wiele jego opakowań jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu!

Naturalne mydła są produkowane z myślą o filozofii dbania o planetę. To czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą podejmować wspaniałe decyzje dla środowiska.

Po co oczyszczać się przy pomocy ostrych chemikaliów, skoro można mydlić się z naturą?

Zwykłe mydła to podstawa w domu, ale ze względu na wszystkie ostre chemikalia zawarte w większości komercyjnych mydeł, trudno jest czuć się dobrze używając ich. Nie tylko szkodzą one Twojej skórze, ale także szkodzą środowisku.

Dlatego właśnie naturalne mydło jest tak wspaniałą alternatywą. Nie zawierają żadnych ostrych chemikaliów, które szkodzą Twojej skórze i planecie, piana jest bogatsza i bardziej kremowa, pachną niesamowicie i są cruelty free. Innymi słowy, nie ma powodu, aby nie przejść na mydło naturalne.